Szanowni Państwo 

Z wielką przyjemnością informujemy że uchwałą Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy, z dnia 11 września 2020r., w oparciu o §28, rozdział IV statutu PTKiPSM, w skład Zarządu naszego Towarzystwa weszli:

Dr hab. n. med. Maciej Stukan

Dr n. med. Martyna Trzeszcz

Dr med. Maciej Mazurec

Dr hab. n. med. Maciej Stukan jest specjalistą w dziedzinie  ginekologii onkologicznej oraz położnictwa i ginekologii, asystentem  w Oddziale Ginekologii Onkologicznej Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni.

Doświadczenie  zawodowe zdobywał podczas licznych kursów oraz staży w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Czechach.  Od wielu lat jest wykładowcą na kursach kolposkopowych dla lekarzy, organizowanych przez Polskie Towarzystwo Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy. Docent Stukan objął stanowisko wiceprezesa naszego Towarzystwa.

Dr n. med. Martyna Trzeszcz jest specjalistą patomorfologiem, konsultantem w zakresie patologii cytopatologii i ginekologicznej oraz patologii perinatalnej i placentologii klinicznej.  Odbyła staże specjalistyczne w Sheffield Children’s Hospital NHS Foundation, Sheffield, UK i w Cincinnati Children’s Hospital Medical Centre CCHMC, Cincinnati, USA

Dr Maciej Mazurec jest ginekologiem-położnikiem, kolposkopistą z kilkunastoletnim doświadczeniem, pionierem w Polsce HPV-zależnego skriningu raka szyjki macicy, wieloletnim członkiem ASCCP, założycielem i dyrektorem zarządzającym Centrum Zdrowia Kobiety CORFAMED we Wrocławiu.